Вперше термін «соматика» ввів у вживання американський професор філософії Томас Ханна в 1976 році як термін об’єднання розуму і тіла. Соматика вивчає «сому», тобто (з грец.) тіло, яке відчувається і усвідомлюється зсередини.

Особливе значення при цьому надається впливу свідомості на функції тілесних тканин.

Засновник методу Томас Ханна (Thomas Hanna) (1928 – 1990) – доктор наук, філософ, практик функціональної інтеграції, а пізніше розробив соматичну освіту, або соматику Ханна.

Соматична практика – це система нервово-м’язевого навчання на основі методу М. Фельденкрайза, яка допомагає звільнитись від болів і отримати свободу в рухах тіла на все життя. Це – тілесно-орієнтована практика, яка дозволяє в короткий термін позбутися тілесних патернів, які призводять до хронічних болючих відчуттів – результату постійного перенапруження, стресу або травми.

Засновник методу Моше Фельденкрайз (6.05.1904, Славута – 1.07.1984, Тель-Авів).

Особливо ефективно метод працює з такими проблемами здоров’я як:

головні болі, нееластичні або хворобливі суглоби і м’язи, болі в спині, шиї, плечах, обмежена рухливість тіла, наслідок травми, акумульований стрес, сколіоз, сутулість, лордоз и т.д.

Приблизно 80 % болі в спині у людей віком старше 30 років – це хронічне перенапруження м’язів. Причиною цих проблем зазвичай є сенсорно-моторна амнезія (СМА). СМА – це звичка, яка стала хронічним напруженням м’язів, які вийшли з-під свідомого контролю. Це – втрата пам’яті про те, як повинні відчуватися певні групи м’язів і як керувати ними. Виникає цей стан як реакція на один і той самий стрес або як наслідок травми або операції, коли мозок не може «відключити» дію механізму, який оберігає травмовану ділянку тіла.

Практикуючи соматику, ми отримуємо можливість:

 

  • нейтралізувати стрес і наслідки травми;
  • покращити координацію і збільшити амплітуду рухів;
  • відчути себе більш енергійним, вільним від затисків тіла;
  • покращити осанку і придбати бадьорий зовнішній вигляд.