СИМВОЛДРАМАсучасний метод глибинно-орієнтованої  психотерапії, який базується на концепціях класичного та сучасного психоаналізу, теорії архетипів та методі активної уяви К.-Г.Юнга. Психотерапія за методом символдрами є клінічно високоефективною та застосовується при неврозах, невротичних і сексуальних розладах особистості, наданні допомоги при психосоматичних захворюваннях, розв’язанні сімейних проблем, у роботі з дітьми й підлітками, допомозі людям, які пережили втрату, у роботі з екзістенційними проблемами і т.ін.

Символдрама проводиться у формі індивідуальної та групової психотерапії, психотерапії пар (шлюбних партнерів чи дитини і одного з батьків) та застосовує роботу з образами, малюнками, символами і їх аналітичне опрацювання. З усіх сучасних напрямів психотерапії, що використовують роботу з образами, символдрама є найглибше опрацьованим, системно організованим методом, який має фундаментальну теоретичну та експериментальну базу. Метод засвідчив високу ефективність при короткотривалій (фокусній) психотерапії та набув популярності в консультативній практиці й коучінгу, у програмах розвитку креативності дітей та дорослих, а також у складі тренінгів особистісного зростання.

Символдраму як психотерапевтичний метод сьогодні офіційно визнано системою медичного страхування багатьох європейських країн. Поширена вона також у країнах СНД: Україні, Росії, Білорусі, Казахстані. Символдрама представлена окремою секцією в Українській спілці психотерапевтів (УСП). Осередки символдрами діють у більшості обласних центрів України.

 

Інформацію щодо методу символдрами представлено на загальному сайті Міжрегіональної громадської організації сприяння розвитку символдрами:

www.symboldrama.ru 

та Українськї асоціації символдрами:

www.symboldrama.org.ua